Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниПереможцями IV конкурсу православної журналістики стали…
Новини

Переможцями IV конкурсу православної журналістики стали…

Голова інформаційно-видавничого центру єпархії (ІВЦ) протоієрей Віталій Собко оголосив імена тих, кого відзначено на творчому змаганні майстрів «швидкого пера».

Згідно з положенням, затвердженим митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, на конкурс можна було подати твори будь-яких журналістських жанрів, опубліковані з 1 травня минулого року до 30 квітня цього або ж які ніколи не були оприлюднені. Учасники могли подати довільну кількість доробків, але в одному жанрі – лише один.

Скористалися можливістю 27 авторів, які запропонували на конкурс 31 публікацію. Члени журі, а це одинадцять співробітників ІВЦ, добряче попрацювали, аби визначити найкращих у восьми номінаціях, сформованих за жанрами творів.

Несподіванка для організаторів, що конкурсантами стали не лише волиняни. До цьогорічного змагання долучилися і з інших областей України, навіть наші земляки, які живуть за її межами. Звичайно, це зробило конкурс цікавішим, хоч і дещо ускладнило роботу журі.

На прохання інформаційної служби єпархії «судді» поділилися враженням про IV конкурс православної журналістики. Зокрема, на думку Ольги Веремчук, із-поміж інших виділяється номінація, якої не було раніше, – «Історична публіцистика». «Доробки цієї рубрики вкотре доводять, що наші історичні цінності та церковні тісно переплітаються».

Літературний редактор ІВЦ Віктор Гребенюк: «Великий плюс, що цього разу доєдналися автори зі всеукраїнських ЗМІ. Приємно, що один автор конкурсу – протестант, кілька інших – греко-католики, але висвітлили порушені питання ні в чому не суперечно православному погляду. Шкода, що немає блогерів і авторів подкастів, радіожурналістики».

Журиться щодо відсутності аудіопрограм і головний редактор «Волинських єпархіальних відомостей» Віталій Клімчук. Хоча відзначає, що «відчувається актуальність взятих тем не виключно для конкурсу, а як результат замовлення суспільства».

«Я хочу звернути особливу увагу на розділ (номінацію) „Аналітика“. Думаю, – каже протоієрей Віктор Пушко, головний редактор єпархіальної радіостудії „Благо“, – запит на якісну аналітику в релігійному середовищі зростатиме. А фахівців у цій царині небагато. Приємно вразило, що аналітичні матеріали подано авторами, які належать до різних християнських деномінацій. Це свідчить про незаангажованість конкурсантів, принаймні в цій номінації».

Особливо цікавими для читачів, за словами душпастиря, є репортажі. «Для авторів робота в цьому жанрі вимагає більших зусиль. У час, коли ми звикли виключно до телевізійних або відеорепортажів, написаний репортаж у мене особисто викликає особливий інтерес і захоплення, тому його варто не просто розвивати, а й заохочувати до широкого вжитку».

Отець Віктор радий постійним учасникам конкурсу: «Приємно, що автори продовжують писати на церковні теми, їх це цікавить, імена уже відомі, а публікації звертають на себе увагу. А ще в нього «з’явилась думка наступного року розглянути можливість упровадження номінації “Блогер” або “автор у соціальних мережах”, “автор контенту” і визначати переможця не лише за конкретною публікацією, матеріалом, але за сукупністю інформації, її форми та подачі».

Тетяна Хомич недавно стала співробітницею ІВЦ і, відповідно, вперше є членом журі. «Особисто мене вразили та зацікавили аналітичні матеріали й історичні публікації – змістовністю, актуальністю, виконаною роботою. Одразу видно, що журналісти повністю занурилися в тему, яку досліджували, зуміли підкреслити важливі деталі та акцентувати на найголовнішому. Тому важко було обрати одного переможця».

Так хто ж, власне, є найкращими фігурантами IV конкурсу православної журналістики? Подаємо довгоочікуваний перелік у такому викладі: номінація – автор, назва публікації, де та коли опубліковано.

1. «Аналітика»: Тетяна Деркач (Київ). Святі несвяті: навіщо Росія веде «священні війни». «Релігійнo-інформаційна служба України» (risu.ua), 23–24 травня 2023 р. 1-ша частина і 2-га частина.

2. «Інтерв’ю»: 1) Тарас Антошевський (Львів). «Православна Церква у Польщі: залежність від Москви є викликом для безпеки польського суспільства, – розмова з д-ром Павелом Врублевським». «Релігійнo-інформаційна служба України», 29 березня 2024 р.; 2) Тетяна Біскуб (Луцьк). «„Пам’ятаю всіх“, – військовий Сергій Баранов із Луцька, який сповіщає рідних про загибель воїнів». «Суспільне Луцьк», 15 квітня 2024 р.

3. «Історична публіцистика. Історична розвідка»: Петро Кралюк (Острог Рівненської обл.). «Українці на службі „русского міра“: стовп почаївського чорносотенства Віталій (Максименко)». «Релігійнo-інформаційна служба України», 2 жовтня 2023 р.

4. «Новина»: Ольга Мар’ян (Львів). «Чесність і відкритість – це те, чого сьогодні суспільство очікує від Церкви: про що новий часопис ПЦУ». «Релігійнo-інформаційна служба України», 13 вересня 2023 р.

5. «Репортаж»: В’ячеслав Нестеров (Київ). «Ждуньї». «Релігійнo-інформаційна служба України», 4 квітня 2024 р.

6. «Відеорепортаж»: Марія Вавринюк (с. Новостав Луцького р-ну). «У тишині й молитві: як у Свято-Василівському монастирі в Луцьку печуть просфори для всієї України». «12 канал», 21 листопада 2023 р.

7. «Фоторепортаж»: Галина Васенок (м. Курахове Донецької обл. – Луцьк). «Троянди з Маріуполя цвітуть у Луцьку: тисячі квітів біля собору Святої Трійці надихають жити». «Район. Луцьк» (lutsk.rayon.in.ua), 19 липня 2023 р.

8. «Стаття»: 1) Оксана Бубенщикова (Луцьк). «Москва так залякала тут людей, що навіть молитися рідною мовою вони не могли». Газета «Твій вибір» і сайт t1.ua, 2 квітня 2024 р.; 2) Роман Марчук (с. Гірка Полонка Луцького р-ну). «Ближче до Москви і далі від єднання: чим унікальний і важливий указ волинського митрополита УПЦ (МП)». «Район. Луцьк», 1 жовтня 2023 р.

Вітаємо переможців, яких відзначено дипломом і призом-сюрпризом від владики Михаїла, що сприятиме в подальшій активній творчій діяльності. Дуже дякуємо всім учасникам конкурсу!

6 червня 2024 р. Інші новини за рубриками: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Віталій Собко
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери