Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВідкрито храм у Сокільській чоловічій обителі
Новини

Відкрито храм у Сокільській чоловічій обителі

6 листопада 2016 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолює першу архієрейську Божественну Літургію в монастирі Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Сокіл Рожищанського деканату. Світлина Ігоря Сацика.

Освячення престолу на честь апостола Якова, брата Господнього, здійснив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який очолив першу архієрейську Божественну Літургію в монастирі Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Сокіл Рожищанського деканату.

У проповіді владика наголосив на важливій місії нашого земного життя – вірити і молитися. Колись ніхто не вірив, що на цьому місці розпочнеться монаше життя. Бо одні плани будують люди, а зовсім інші має Бог, Який і «підказав», що тут возсіяє благодать Божа, сказав високопреосвященний. Він закликав усіх допомагати в розбудові чернечої обителі, бо кожного свята і кожної неділі потрібно спішити до храму на молитву. І нехай ніякі проблеми і мирські турботи не заважають християнам приходити сюдиі. Господь почує молитву тих, які трудяться та моляться, підкреслив митрополит.

Ігумен Яків (Мільян), намісник обителі, розповів парафіянам, що цього дня їхній монастир отримав пожертву від Жидичинської обителі – копію ікони Божої Матері «Сніжна». Є передання, що в ІV столітті одному багатому бездітному жителеві Рима після відвідин храму наснився сон: мовляв, якщо він збудує церкву на тому місці, де вкаже Матір Божа, то в нього народиться дитя. «А де ж те місце?» – спитав він уві сні. Але відповіді не отримав. Зате вранці до нього прибіг схвильований слуга і повідомив, що в Римі сталося диво – тільки в одному місці випав сніг і утворив малюнок з обрисами храму (а це був серпень). На основі цього дива згодом і виник образ Божої Матері «Сніжна». Ікона була написана для костелу, який тоді існував у с. Сокіл. Дерев'яний костел був побудований у 1616 р. на кошти тодішньої власниці села Магдалени Якацької. У документах 1909 р. згадується освячення нового, вже кам'яного, храму на честь Матері Божої. Саме звідти, після того як костел було зруйновано, ікону в 1975 р. передано до Волинського краєзнавчого музею. І зараз копія цієї реліквії повернулася в обитель села Сокіл.

Благословенні митрополичі грамоти з рук владики отримали парафіянки, які протягом трьох років найбільше потрудилися, збираючи кошти на будівництво монастиря, – Лариса Шовка, Ольга Войцеховська, Тамара Стельмащук, Валентина Голян, Людмила Загорулько, Марія Борнос.

Із владикою, зокрема, молилися декан монастирів єпархії архімандрит Константин (Марченко), рожищанський декан протоієрей Василь Шняк, о. Яків, намісники й намісниці волинських монастирів, місцеве духовенство.

7 листопада 2016 р. Інші новини за рубриками: Чернецтво, Рожищанський деканат, Архімандрит Константин (Марченко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Василь Шняк, Ігумен Яків (Мільян)
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери