Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниАрхієрей: у перші постові дні ми шукаємо миру
Новини

Архієрей: у перші постові дні ми шукаємо миру

26 лютого 2017 р. Проповідь митрополита Луцького і Волинського Михаїла на завершення вечірньої перед чином прощення у кафедральному соборі Святої Трійці.  Світлина інформаційної служби єпархії Увечері неділі сиропусної, напередодні Великого посту, перед чином прощення митрополит Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці виголосив проповідь, у якій закликав усіх до примирення.

Владика просить побачити у своєму ближньому не просто родича чи сусіда, а образ і подобу Божу. І не осуджувати того, хто оступився, а простити йому.

Архієрей навів приклад про людину, яка тоне: ми, в першу чергу, простягнемо їй руку, аби допомогти. Так само і з тим, на кого образилися. Ми повинні дати можливість покаятися, виправдатися і примиритися, тобто «принести мир». Керуючий єпархією пояснив: «примиритись, у першу чергу, означає визнати, що і ти був неправий. Більшою, меншою мірою, але і ти був неправий» та подякувати тій людині за науку, яку вона тобі зробила в житті.

Адже людина – це єдине творіння Боже, яке «усвідомлює недобрість своїх учинків і може покаятися, і вміє це робити щирим серцем. Робить це для того, щоб мир був. Робить це для того, щоб щастя було», – наголосив архіпастир.

«Тому сьогоднішній день – це той перший крок, який ми робимо в перші постові дні, коли шукаємо миру. Миру в своїй душі, миру в своїй сім’ї, миру в своїй родині, державі. Тому спонукаєм себе до прощення всередині. Простити нашим ближнім усе, чим вони завинили перед нами, у всьому визнаючи свої немочі», – зазначив митрополит.

У понеділок владика Михаїл у головному храмі єпархії розпочав читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

28 лютого 2017 р. Інші новини за рубриками: Піст, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери