Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДосліджують творчість православного автора
Новини

Досліджують творчість православного автора

Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки У «Науковому віснику Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки» надруковано статтю Леонтія Тоцького «Деякі аспекти поетичної майстерності українського християнського письменника В. І. Гребенюка (Брата Віктора)».

Це далеко не перша наукова розвідка про творчість літредактора інформаційно-видавничого центру єпархії, члена Спілки християнських письменників України. Літературознавці й мовознавці – доктори філологічних наук Марія Моклиця, Наталія Костусяк, Зінаїда Пахолок, кандидати філологічних наук Віра Сулима, Василь Мартинюк та інші – вивчали різні сторони його доробку. Тож Л. Тоцький зробив спробу певного узагальнення.

Дослідник стисло характеризує magnum opus В. Гребенюка – поетичний епос «Діяння небожителів», а також поему «Європа. Луцьк. 1429-й», римовані акафісти, збірку малої прози «Тетрамерон».

Зазначено, що хоча Віктор Іванович пише поетичні речі неокласичним віршем, а прозові – це традиційні новели, проте ставить і вирішує нові завдання, як формального, так і змістового рівнів. «Доречно тут згадати слова відомого німецького філософа, одного з фундаторів неокласичної сучасної філософії (а отже, теж новатора у своїй справі) А. Шопенгауера про те, що геній – сам собі правило й улучає в ту ціль, яку ніхто, крім нього, навіть не помічає», – підкреслює дослідник.

Л. Тоцький зазначає, що В. Гребенюк у свої твори «майстерно вмонтовує пророцтва про щасливу долю України-Руси, що дає підставу “звинувачувати“ його навіть в україноцентризмі. […] В особі В. І. Гребенюка (Брата Віктора) українська література отримала талановитого високопрофесійного й майстерного поета, новатора у своїй справі», – підсумовує дописувач.

23 червня 2017 р.
Інші новини за рубриками: Віктор Гребенюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери