Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниШутяк Микола, протоієрейВладика Михаїл дав інтерв’ю на підсумок року
Новини

Владика Михаїл дав інтерв’ю на підсумок року

Думки митрополита Луцького і Волинського щодо різних тем з нагоди новоліття. Кадр із відео обласного державного телебачення.

Думки митрополита Луцького і Волинського щодо різних тем з нагоди новоліття подала єпархіальна передача «Людина духовна» 2 січня в ефірі обласного державного телебачення.

Зокрема, йшлося про те, як за минулий рік змінилося ставлення громадян до своєї країни. За словами керуючого єпархією, любити Україну потрібно тут, а не виїхавши з неї. Говорити про любов до неньки-України, особливо з-за Бугу чи з-за Атлантики, може кожен, а жити тут, любити її такою, яка вона є, і намагатися покращувати життя, своє і народу, – куди тяжче завдання.

Маємо покращувати життя у своїй державі не на словах, а на ділі. Треба не просто вірити, бо «віра без діл мертва», а жити ділами, які не розходяться з вірою, сказав високопреосвященний. Потрібно не просто вірити, а довіряти Богові в тому, що з Його допомогою будемо жити краще, не нарікати, а безмежно Йому вірити.

«Я закликаю своїх священнослужителів до поглиблення молитовного правила», – сказав архієрей. Зараз будівництва церков уже менше, тому акцент на парафіях має зміститися на часте звершення Богослужінь, молитов за людей та Україну, зазначив він.

Владика також вів мову про те, чи перейдемо ми, українські православні, на відзначення Різдва 25 грудня. Для загального порядку, строго кажучи, усім потрібно святкувати в один день, зазначив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. І багато Православних Помісних Церков святкують Народження Спасителя саме 25 грудня, сказав він. Однак не те головне, коли святкувати, за словами його високопреосвященства, а з яким душевним настроєм, щоби вся родина пам’ятала цей день і благоговійно до нього ставилася.

Автор програми – протоієрей Микола Шутяк, настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні.

6 січня 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Єпархія, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Шутяк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери