Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниСвятополк (Канюка), ігуменПом’янули розстріляних в’язнів Луцької тюрми
Новини

Пом’янули розстріляних в’язнів Луцької тюрми

23 червня 2017 р. Біля Свято-Архангельського чоловічого монастиря у Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії

Із приводу чергової річниці знищення органами НКВС в’язнів на початку німецько-радянської війни хресну ходу в обласному центрі очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Процесія розпочалася від кафедрального собору Святої Трійці і прямувала до місця їхньої загибелі, колишньої тюрми, де тепер знаходиться Свято-Архангельський чоловічий монастир.

У слові високопреосвященний наголосив на тих подіях, які радянська влада намагалася приховати. Божий промисел допоміг знайти захоронення, яке підтверджує жорстоку розправу радянських спецслужб над ув’язненими. Тепер «жоден із комуністів не зможе сказати: “Ми цього не робили!”» – переконує керуючий єпархією.

Також владика зазначив, що сьогодні, як і в часи Другої світової війни, російські війська ввійшли на українську територію під лозунгом «захисту наших земель». Тому потрібно не лише пам’ятати ці події, а й говорити правду.

Із владикою за упокій убієнних молилися канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук, намісник Замкової обителі ігумен Святополк (Канюка) із братією, духовенство краю, секретар міськради Ігор Поліщук, інші представники влади та громадськості, миряни.

Саме у ці дні 1941 р. на території тодішньої Луцької тюрми органи НКВС розстріляли в’язнів, аби не евакуйовувати їх углиб СРСР. Після приходу німців деякі могили було розкопано й рідні могли опізнати розстріляних, однак частина останків лежала під землею. Лише декілька днів тому розпочалися нові розкопки, які виявили численні людські рештки.
23 червня 2017 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Деканат монастирів, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький міський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Михайло Онищук, Ігумен Святополк (Канюка), Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери