Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЯків (Мільян), ігуменІгумен – про прокляття та анафему
Новини

Ігумен – про прокляття та анафему

11 квітня 2017 р. Ігумен Яків (Мільян) у 54-му випуску передачі «Що каже священик». Кадр із відео телестудії єпархії «Собор» Про суть і різницю прокляття та анафеми розповів намісник Сокільського Свято-Успенського чоловічого монастиря ігумен Яків (Мільян) у черговій передачі «Що каже священик».

Отець Яків зауважив, деякі люди в палі гніву висловлють прокльони. А цього не повинно бути, адже цим ми наганяємо гріх на себе. У результаті стаються певні негаразди, людина починає хворіти, не знаходить роботи і т. д. Тобто біди, які стаються у нашому житті, можуть бути наслідками наших же проклять, зазначає чернець.

Дуже часто, не отримавши відповіді, як боротися із прокльонами, люди звертаються до ворожок, екстрасенсів, знахарів, які не допомагають, а лише поглиблюють гріх. У таких випадках завжди потрібно йти до храму, молитися, сповідатися, причащатися. «Благословляйте тих, хто вас проклинає», – так нас вчить Господь, нагадує ігумен.

Намісник монастиря пояснив, що анафема – це вище церковне покарання за тяжкі нерозкаяні гріхи, яке накладається не на саму людину, а на її діяння. Це «лікарський» акт ізоляції від спільноти віруючих. Але таку людину не слід полишати, адже вона може виправитися й отримати спасіння.

Передача «Що каже священик» вийшла на телеканалі «Нова Волинь». Це – спільний проект єпархіальної телестудії «Собор» (головний редактор Андрій Гнатюк) і Волинської обласної державної телерадіокомпанії. Ведуча програми Світлана Дейнеко.

14 квітня 2017 р. Інші новини за рубриками: Чернецтво, Деканат монастирів, Ігумен Яків (Мільян)
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери