Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДекан Луцька – про поганство в житті християнина
Новини

Декан Луцька – про поганство в житті християнина

15 липня 2016 р. У студії передачі «Що каже священик». Кадр із відео єпархіальної телестудії «Собор» Українців часом називають «християнськими язичниками» або «язичницькими християнами». Чому та як саме дохристиянські вірування Русі впливають на нас і сьогодні, розповів у черговій передачі «Що каже священик» протоієрей Михайло Онищук, міський благочинний, настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері в Луцьку.

Як зазначив о. Михайло, ми живемо після розвалу Радянського Союзу, в якому існувала «заборона Бога». Тому тепер будь-яку релігійну інформацію дехто сприймає, мов істинну, некритично й неусвідомлено. Тож багато людей підтримують те, що насправді не стосується Христової віри.

Прийшовши на нашу землю, Християнство принесло витончену культуру. За часів проповідування апостолів казали, що це віра для вбогих та покинутих. До нашої ж країни вона вже прийшла через освічених, через князів. І саме прихід через учених, мудрих та достойних людей приніс новий, правдивий шлях розвитку. Християнство ширилось на Русі різними шляхами, зокрема, намагалися замінити поганські обряди на більш відповідні новій вірі, надати їм нового змісту.

Язичництво не є вірою довершеною, пояснює о. Михайло, воно не приводить до спасіння. Проте в ньому є й дещо таке, що не суперечить Християнству. Наприклад, засівання на Василя, колядки. В першооснові, у назві своїй колядки були язичницькими, але ними «прославляти Бога не заборонено. “Грайте Богові на гуслях”, виголошуйте, радійте».

Душпастир зауважив, що завжди потрібно пам’ятати: допомагають чи шкодять не обряди і звичаї, а те, у що віримо, який сенс ми вкладаємо в них.

Передача «Що каже священик» вийшла в прямому ефірі державного телеканалу «Нова Волинь». Запис можна переглянути тут.

19 липня 2016 р. Інші новини за рубриками: Протоієрей Михайло Онищук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери