Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ Рудці-Козинській освятили місце під будівництво храму
Новини

У Рудці-Козинській освятили місце під будівництво храму

11 вересня 2016 р. Єпископ Володимир-Волинський Матфей у с. Рудка-Козинська править чин заснування церкви Святого Духа і поставлення хреста. Світлина з архіву Лариси Куліш.

Чин заснування церкви Святого Духа і поставлення хреста в с. Рудка-Козинська Рожищанського деканату з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла здійснив єпископ Володимир-Волинський Матфей.

Із владикою служили декан протоієрей Василь Шняк, намісник монастиря Успіння Пресвятої Богородиці в с. Сокіл ігумен Яків, настоятель парафії протоієрей Микола Коновалов, інше місцеве духовенство.

У проповіді вікарій наголосив, що будь-яка справа народжується з ідеї, а храм розпочинає свій відлік часу не з визначення місця побудови, не з першої цеглини, а з великого бажання молитися. Церква спочатку народжується у серцях парафіян, котрі розуміють: храм – то не кам’яна споруда, а зібрання людей, об’єднаних вірою та любов’ю, які прагнуть молитись.

Архієрей порівняв школу і церкву, що дає духовні знання: якщо до школи часто йдуть примусово та ще й ганять за погані оцінки, то до храму кожен має йти добровільно. «Ніхто, крім совісті та душі, не примусить людину йти до храму», – зазначив преосвященний. І в церкві ніхто не сварить за «погані оцінки», а тільки душа болить, коли людське єство не змінюється.

На Службі, зокрема, молилися сільський голова Микола Яцюк, шеф-редактор всеукраїнського тижневика «Вісник і Ко» Євген Хотимчук – один із небагатьох жертводавців на спорудження цього Божого дому.

12 вересня 2016 р. Інші новини за рубриками: Рожищанський деканат, Протоієрей Василь Шняк, Ігумен Яків (Мільян)
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери