Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЄпархія відзначила День українського добровольця
Новини

Єпархія відзначила День українського добровольця

14 березня 2017 р. Молебінь у кафедральному соборі Святої Трійці з нагоди Дня українського добровольця. Світлина інформаційної служби єпархії.

З нагоди Дня українського добровольця у Луцьку відбулися заходи за участі духовенства єпархії.

У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив святковий молебень. З ним служили військові капелани Волинського краю.

У слові архієрей нагадав, що коли декілька років тому постало питання вибрати долю нашої держави, ніхто осторонь не стояв. Але крім мирних кроків, які робила українська спільнота, Господь нам дав ще випробування на межі життя і смерті. І не лише Майдан засвідчив нашу велику любов до своєї держави та готовність до самопожертви. Наші люди, сповнені добровольським духом та патріотизмом залишися в країні і стали захищати її кордони. Добровольці, волонтери, небайдужі це і є справжня душа українців. «Бути небайдужим! І знати, що це твоя Батьківщина» – наголосив високопреосвященний. Тому у цей день ми молимося і шануємо усіх, хто був небайдужим.

Також керуючий єпархією вручив нагороди, а саме медалі від Патріарха Філарета «За жертовність та любов до України» військових капеланів протоієрея Віктора Ліпчика, священиків Валерія Владику, Антона Таранченка, Сергія Лівончука та волонтера Бориса Горбатюка, інші церковні відзнаки отримали протоієрей Андрій Мовчанюк та протоієрей Іван Гуреєв. Почесну грамоту від голови ОДА отримав священик Олександр Добровольський. Також було відзначено подяками волонтерів.

Потому відбулася заупокійна літія біля стели Героїв, що знаходиться на Театральному майдані міста, яку теж очолив митрополит Михаїл.

Після завершення молитви відбувся автопробіг з центру Луцьку до Алеї поховань Героїв України, де також було відправлено панахиду. Її очолив луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк.

У заходах взяли участь секретар міської ради Юлія Вусенко, начальник ГУНП України у Волинській області генерал поліції Петро Шпига, інші представники влади, добровольці та військовослужбовці.

14 березня 2017 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Єпархія, Протоієрей Михайло Бучак, Протоієрей Валерій Владика, Священик Іван Гуреєв, Священик Сергій Лівончук, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Андрій Мовчанюк, Протоієрей Володимир Труш
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери