Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниБондарчук АндрійЄпархія молитовно вшанувала жертв голодоморів
Новини

Єпархія молитовно вшанувала жертв голодоморів

26 листопада 2016 р. Запалення свічок на Замковій площі міста. Світлина інформаційної служби єпархії.

У деканатах відбулися поминальні богослужіння та заходи. Зокрема, в обласному центрі хресну ходу й заупокійну відправу очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Процесія йшла від кафедрального собору Святої Трійці до храму Воздвиження хреста Господнього, біля якого владика освятив пам’ятник християнському милосердю волинян та відправив заупокійну літію. Далі хресна хода рушила до Замкової площі. Тут теж молилися за спокій загиблих від голодоморів та поставили лампадки, сформувавши на бруківці символічний хрест.

У слові владика зазначив, що сторінка нашої історії про голодомори не може бути закритою. Бо й сьогодні багато людей приходять, щоби покласти квіти й лампади. Щоправда роблять це з різними намірами: одні щиро, інші так замаскувалися, аби не помітили, що вони не з Україною. Про таких Ісус Христос говорить: «Наближаються до Мене люди ці устами своїми, й устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене» (Мф. 15:8).

Архієрей закликав згадувати всіх, хто постраждав від безбожної окупаційної влади, всіх волинян, які рятували постраждалих від голодоморів. Якщо ж не пам’ятатимемо, то трагедія може повторитися.

У поминальних молитві та заході взяли участь: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, міський декан протоієрей Михайло Онищук, інше духовенство Луцька, викладачі та студенти ВПБА. Разом з усіма молилися голова ОДА Володимир Гунчик, міський голова Микола Романюк, консул Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцький, інші представники влади та громадськості.

Цього дня також відправлено заупокійну літію в частині 1141 Національної гвардії України. Її служив віце-канцлер і старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний.

27 листопада 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Єпархія, Протоієрей Олександр Безкоровайний, Андрій Бондарчук, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Михайло Онищук, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери