Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниГриглевич Борис, протоієрейЯк ставитися до пересадки органів людини
Новини

Як ставитися до пересадки органів людини

7 лютого 2017 р. В студії передачі «Що каже священик». Світлина інформаційної служби єпархії Про це говорили настоятель парафії Преображення Господнього в Луцьку протоієрей Борис Григлевич та лікар Тетяна Білінська у черговій єпархіальній телепередачі «Що каже священик».

Душпастир зазначив, що Церква ставиться позитивно до того, що може врятувати людині життя. Але треба не забувати і про духовний стан. «І ось так буває, що людина захворіла, але причина цієї хвороби? Хтось шукає лікарів, але що святі отці Церкви кажуть? – розповідає священнослужитель. – Кажуть, що спочатку потрібно визначити причину цієї хвороби. Можливо, причиною цієї хвороби є наслідок нашого гріха, чи гріха наших батьків, чи прародичів?» Тому душпастир радить «піти в храм Божий посповідатися, причаститися. Тоді можна приступати до лікування».

З приводу того, чи можна бути донором, о. Борис стверджує, що можна, «коли така є потреба. Тому, незважаючи, чи це рідні наші, чи нерідні, – коли ми бачимо, що є потреба, маємо обов’язок перед Церквою, перед Богом помогти нашим рідним чи нерідним, щоб вони видужали і мали можливість ще пожити на цьому світі, порадувати свою сім’ю, послужити Богові й послужити людям». А вже отримавши зцілення, людина, по-перше, вдячна «Богові, що Він подарував їй можливість далі жити. І, по-друге, вдячна тій людині, яка проявила таке милосердя, помогла, віддала своє тіло для того, щоб інша людина мала можливість пожити, потішитись тим земним життям».

Також душпастир наголосив, що в першу чергу ми повинні дбати про свою душу, а тому різні маніпуляції зі своїм тілом, які не стосуються порятунку життя, не є корисними, а швидше гріхом. Адже Бог дав нам красу, і кращими тілесно, ніж створив нас Господь, ми не будемо. Ми повинні берегти нашу безсмертну душу.

Лікар Тетяна Білінська, яка пережила трансплантацію печінки, розповіла, наскільки тяжко в Україні зробити подібну операцію, та про тонкощі вітчизняного законодавства щодо цього. Також пані Тетяна зазначила,: «Церква – це одна з головних рушійних сил для того, щоб люди могли зрозуміти, що трансплантація нашому суспільству все-таки потрібна. Адже саме так можна спасти чиєсь життя.

Окрім того, у передачі згадали дворічну дівчинку Мілану, якій потрібна пересадка печінки. Таку операцію можуть зробити у закордонній клініці, проте в сім’ї не вистачає коштів. Усі небайдужі можуть допомогти дитині, переказавши гроші на картку ПриватБанку 4149 4978 7311 8899 – мама Мілани Ольга Проніна.

«Що каже священик» – спільний проект єпархіальної телестудії «Собор» (головний редактор Андрій Гнатюк) і державного каналу «Нова Волинь». Ведуча передачі Світлана Павлова.

10 лютого 2017 р. Інші новини за рубриками: Протоієрей Борис Григлевич
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери