Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНецькар Микола, протоієрей«Шевченка викупляли небайдужі люди дії» – владика Михаїл
Новини

«Шевченка викупляли небайдужі люди дії» – владика Михаїл

У слові після панахиди по Кобзареві з нагоди чергової річниці його упокоєння митрополит Луцький і Волинський висловив незадоволення тим, що в Україні бракує людей, які ревно й самовіддано люблять свою Батьківщину, бажають її захищати й упорядковувати.

«Напевно, це з цієї площі починається, – зазначив архієрей. – Якась вона дивна ця площа [перед головним корпусом Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки]. Стояв один „ідеал“ [пам’ятник Леніну] – знесли його. Університет [названий на честь] Лесі Українки – поставили Шевченка. Драмтеатр [названий іменем] Шевченка – поставили Лесю Українку. Говоримо про те, що Росія – агресор, поряд – „Сбербанк Росії“. Щось у нас не те».

Шевченка викупляли небайдужі люди дії, звертає увагу високопреосвященний. Не просто казали – «зруйнуймо кріпосне право», а робили щось. Тож керуючий єпархією закликав ділами виявляти свою любов до України й до Шевченка. Бо любов – це дія. Щоб ми не були пустодзвонами, пустоцвітами, щоб Ісус Христос не сказав нам те, що сказав ряснолистій, але безплідній смоковниці: «віднині нехай довіку ніхто плоду твого не з’їсть» (Мк. 11:14).

10 березня за поминальним богослужінням із владикою Михаїлом молилися: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук, духовенство обласного центру, викладачі та вихованці Волинської православної богословської академії, представники влади і громадськості. Перед цим відбувся хресний хід від Троїцького собору до пам’ятника Т. Шевченкові.

10 березня 2016 р. Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Луцький міський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Микола Нецькар, Протоієрей Михайло Онищук, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери