Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини21 листопада – Собор Архістратига Михаїла
Новини

21 листопада – Собор Архістратига Михаїла

Собор Архістратига Михаїла З нагоди свята у храмах нашого краю відправлять Богослужіння. Зокрема, в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці Божественна Літургія розпочнеться о 9.00.

Як зазначено в єпархіальному календарі, цього дня престольні празники мають 30 парафій Київського Патріархату на Волині: у Луцьку, Нововолинську, Любомлі, Шацьку; селах Несвіч, Підгайці, Одеради, Промінь (Пілганів), Гірка Полонка Луцького районного деканату; Сиротівка, Коритниця, Верба, Когильно Володимирського районного; Воля-Ковельська, Перковичі, Кругель Ковельського районного; Омельно, Дачне (Уляна), Липно Ківерецького; Новий Двір, Кульчин, Ловище Турійського; Рудня Рожищанського; Мельники-Річицькі Ратнівського; Павлівка Іваничівського; Кисилин, Конюхи, Кремиш, Линів, Павловичі Локачинського.

25 років тому (в 1991-му) засновано церкви Архістратига Михаїла в селах Когильно Володимирського районного деканату та Кремиш Локачинського. Також у 1991 році відбулося освячення однойменного храму в селі Конюхи Локачинського благочиння та 10 років тому – в Любомлі.

Слово «архістратиг» означає «головнокомандувач», тобто Михаїл – полководець ангельських сил. Отці Церкви ототожнювали Михаїла із таємничим вогняним стовпом попереду ізраїльтян під час їхнього виходу з Єгипту. Серед численних земних перемог Архістратига – потоплення війська фараона, здобуття Землі Обітованої, а пізніше, за часів пророка Ісаї, знищення величезної ассирійської армії під час облоги Єрусалима.

Слово «ангел» у перекладі означає «вісник». Сповіщати людям волю Божу, відкривати таємниці віровчення, благовістувати про великі справи – саме до цього й покликані ангели, серед котрих ми вирізняємо сім найвищих. Це архангели: Гавриїл, чиє ім’я означає «сила Божа», провісник та служитель Божественної всемогутності; Рафаїл – цілитель людських немочей; Уриїл – просвітитель світлом Божим; Селафиїл – той, хто пробуджує на молитву; Єгудиїл, який зміцнює людей, що прославляють Бога; Варахиїл – архангел, який роздає нагороди і благословення за добрі вчинки, та Єремиїл, ім’я якого означає – «піднесення до Бога».

«Мі-ка-ель», або ж українською – «Хто, як Бог?»: навіть ім’ям своїм Михаїл стверджує – ніхто не може бути рівним Богові. Цю істину він відстояв у битві з повсталим ангелом Денницею (сатаною), перемігши демонські полки.

Найшанованіший серед архангелів – саме Михаїл, покровитель багатьох країн і міст, серед яких і золотоверхий Київ. Щоб відчути значення цього святого в житті нашої столиці, варто лише поглянути на міський герб.

Вшановуючи Архістратига Михаїла та інших небесних захисників, не забуваймо, що справжнє покликання людини – в міру сил уподібнюватись до ангелів у духовній чистоті, боротьбі за перемогу добра й вірності в служінні Богу, і тоді одного дня й для нас відчиниться Небо.

Із Михайловим днем пов'язана низка народних прикмет. Іздавна вважають: від Михайла зима морози кує. Якщо в цей день випадає сніг, кажуть, що то «Михайло приїхав на білому коні».

20 листопада 2016 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери