Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл очолив престольне свято в луцькому монастирі
Новини

Владика Михаїл очолив престольне свято в луцькому монастирі

7 грудня 2015 р. Престольне свято храму Великомучениці Катерини жіночого монастиря Святителя Василія Великого.

Божественну Літургію в храмі Великомучениці Катерини жіночої обителі Святителя Василія Великого (територія кафедрального собору Святої Трійці) з нагоди храмового празника правив митрополит Луцький і Волинський. За Богослужінням, зокрема, молилася намісниця монастиря ігуменя Анастасія (Заруденець) із іншими черницями.

У проповіді архієрей закликав ушановувати одну з великих мучениць віри Христової. Ім’я Катерина в перекладі з грецької – «чиста», пояснив владика. «Ім’я має певне значення в нашому житті, – зазначив архіпастир: – ми своїм життям залишаємо своє ім’я в добрій чи поганій згадці». Чистота, за словами митрополита, – запорука нашого спасіння. Осягнути Всевишнього можемо в чистоті своїх помислів, бо поряд із собою маємо бачити не просто людину, а образ Божий, сказав високопреосвященний.

Насамкінець він звернувся до насельниць: «Залишивши земне, ви маєте можливість брати приклад із життя великомучениці, бути чистими перед Богом душею і тілом та досягнути святості в духовному».

З архієреєм служили: духовенство обителі, ігумен Яків (Мільян), намісник чоловічого монастиря Успіння Пресвятої Богородиці, що в селі Сокіл Рожищанського району, ченці Жидичинського чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що на Ківереччині, а також священик зі Львівщини.

Цього ж дня єпископ Володимир-Волинський Матфей з благословіння єпархіального архієрея очолив Богослужіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в селі Полонка Луцького районного деканату, з нагоди 55-річчя настоятеля парафії протоієрея Василя Янчука.

8 грудня 2015 р. Інші новини за рубриками: Чернецтво, Деканат монастирів, Ківерецький деканат, Луцький районний деканат, Рожищанський деканат, Ігуменя Анастасія (Заруденець), Священик Роман Вонсіцький, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Ігумен Яків (Мільян), Протоієрей Василь Янчук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери